dSPACE GmbH

dSPACE

dSPACE to nowoczesne rozwiązania w dziedzinie prototypowania systemów sterowania oraz symulacji Hardware-In-the-Loop (HIL). Znajdują zastosowanie w przemyśle high-tech, motoryzacyjnym, lotniczym, obronnym, automatyce przemysłowej, technologiach medycznych i w wielu innych.

Z rozwiązaniami dSPACE klienci mogą znacznie zmniejszyć czas rozwoju i koszty, równocześnie zwiększając wydajność.

Wybrane ze świata dSPACE

Emulator inteligentnej stacji ładującej dSPACE zapewnia pełną moc na poziomach 400 V i 800 V przy tylko jednej konfiguracji zasilania.

Dzięki narzędziu dSPACE Sensor-Realistic Simulation możesz symulować środowisko, generując wiarygodne dane w celu wydajnej weryfikacji algorytmów percepcji i fuzji.

Czy kiedykolwiek chciałeś/aś, aby istniał łatwy sposób śledzenia zmian wprowadzonych przez Twoich współpracowników w pliku AUTOSAR?

Poniżej najnowsze wiadomości na temat: innowacji, relacji z wdrożeń oraz aktualnych wydarzeń

WYDARZENIA

Sprawdź nową serię warsztatów online -dSPACE Learning Connection, prowadzonych przez naszych ekspertów

Usiądź wygodnie i poznaj nasze rozwiązania w pracy – podczas transmisji na żywo, w trakcie 10-minutowej przerwy na kawę, bezpośrednio z laboratoriów dSPACE.

Nowa seria podcastów wideo z odcinkami obejmującymi szeroki zakres tematów związanych z tworzeniem oprogramowania wbudowanego w różnych branżach i aplikacjach

PRODUKTY

Testy Software-In-The-Loop (SIL) wykorzystujące rozwiązania dSPACE do symulacji opartej na komputerach PC i chmurze umożliwiają symulację i testowanie funkcji oprogramowania lub całych sieci V-ECU – w czasie rzeczywistym lub nawet szybciej.

Rozwiązanie dSPACE do pozyskiwania danych z pojazdu, zaawansowanego wglądu w dane i zintegrowanego pozyskiwania danych

DARTS 9040-G to pierwszy na świecie symulator przetwarzający jednocześnie wiele sygnałów radarowych o szerokości pasma do 5 GHz

WDROŻENIA

Systemy SCALEXIO i PHS połączone w fabryce testowania sterowników układu napędowego

e.GO Mobile udowadnia, że bezemisyjna jazda jest możliwa dzięki dzisiejszej technologii, przy niskich kosztach i zorientowaniu na klienta

Testy autonomicznej jazdy w oparciu o SOTIF

Główne obszary zastosowań dSPACE

Hardware-In-The-Loop

Modułowy system dSPACE SCALEXIO może być używany w aplikacjach typu hardware-in-the-loop (HIL) i Rapid Prototyping (RCP). Produkt jest w wysokim stopniu skalowalny, zastosowano wysokowydajne procesory oraz precyzyjne i szybkie porty we/wy spełniające wymagania złożonych systemów czasu rzeczywistego,. Systemy SCALEXIO konfiguruje się w programie dSPACE ConfigurationDesk.

Linia produktów dSPACE SCALEXIO obejmuje wysoce elastyczne i modułowe systemy w różnych konfiguracjach, do zastosowań w systemach typu HIL i RCP dla różnych gałęzi przemysłu, takich jak: motoryzacja, automatyka, lotnictwo, medycyna, transport lub w badaniach naukowych. Możliwość zastosowania tej technologii w systemach czasu rzeczywistego i wszechstronne wsparcie dla popularnych magistral, idealnie wpasowują ten produkt do zastosowania w wymagających zadaniach czasu rzeczywistego dnia dzisiejszego i przyszłych, w tym w zadaniach wspomagania autonomicznej jazdy, elektromobilności z uwzględnieniem rosnących wymagań dla komunikacji sieciowej.

Rapid Control Prototyping (prototypowanie systemów sterowania)

Szybkie prototypowanie systemów sterowania (Rapid Control Prototyping – RCP) to bardzo skuteczna metoda opracowywania, optymalizacji i testowania nowych strategii sterowania w rzeczywistym środowisku, bez konieczności ręcznego programowania. Aby zbudować własny, dostosowany do potrzeb system RCP, dSPACE oferuje szeroką gamę komponentów oprogramowania i sprzętu do użytku w pojeździe, laboratorium lub na stanowisku testowym.

Algorytm sterowania jest modelowany w postaci schematu blokowego w środowisku MATLAB/Simulink.

Zastosowanie uniwersalnych platform szybkiego prototypowania pozwala rozpocząć testowanie algorytmów sterowania na wczesnym etapie projektu, zanim jeszcze zostanie opracowana sprzętowa platforma docelowego sterownika. Podejście to umożliwia zrównoleglenie prac i szybsze ukończenie projektu.

Zastosowanie automatycznej generacji kodu i wyeliminowanie konieczności ręcznego kodowania znacząco skraca czas upływający od opracowania koncepcji sterowania do eksperymentów. Ułatwia to udoskonalanie projektu przez wielokrotne powtarzanie tego procesu.

Technika szybkiego prototypowania systemów sterowania (RCP) umożliwia szybkie i płynne przejście od etapu testów Model In The Loop (MIL) do eksperymentów sterowania na rzeczywistym obiekcie.

Symulatory sprzętowe

Realizują w czasie rzeczywistym algorytmy w trakcie prototypowania i testowania projektowanych układów sterowania. W ofercie znajduje się kilka architektur sprzętowych:

  • karty jednopłytowe – proste systemy dla edukacji,
  • rozwiązania modularne – pozwalające na budowanie systemów o wymaganej liczbie i rodzaju wejść i wyjść sygnałowych,
  • systemy SCALEXIO® – wykorzystujące technologię FPGA do wielokrotnego konfigurowania układów wejść/wyjść,
  • systemy MicroAutoBox – kompaktowe rozwiązania stosowane bezpośrednio w pojazdach.

 

ControlDesk®, AutomationDesk®, SYNECT®

Oprogramowanie służące do prowadzenia eksperymentów, automatyzacji i zarządzania procesem testowania i weryfikacji.

TargetLink®

Oprogramowanie wykorzystywane do automatycznej generacji kodu produkcyjnego na podstawie modeli przygotowanych w pakietach Simulink® i Stateflow®, z możliwością optymalizacji dla wybranych architektur sprzętowych.