Maple Learn

Strona główna » Maplesoft » Maple Learn

Maple Learn

Środowisko online do nauczania i uczenia się matematyki

Matematyka online i uczenie się właśnie stały się prostsze

Maple Learn to dynamiczne środowisko online zaprojektowane specjalnie do nauczania i uczenia się matematyki oraz rozwiązywania problemów matematycznych. Maple Learn, internetowa wersja potężnego oprogramowania matematycznego Maple, koncentruje się na potrzebach nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz szkół wyższych.

Wybrane funkcje Maple Learn

  • Maple Learn zawiera narzędzia do upraszczania wyrażeń, pracy z wielomianami, znajdowania średnich, działań na macierzach, znajdowania granic, obliczania pochodnych, rozwiązywania równań, całek, równań różniczkowych i wielu innych. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie poprawności rozwiązania każdego problemu.
  • Dzięki Maple Learn możliwa jest natychmiastowa analiza wykresów wielu wyrażeń, funkcji, krzywych i nierówności, obserwacja, jak wykres zmienia się wraz ze zmianą parametrów, wyświetlanie interesujących miejsc i manipulacja wykresem, aby uzyskać lepszy wygląd.
  • Przejrzystość oprogramowania sprzyja dzieleniu się rozwiązaniami pomiędzy uczniami lub nauczycielami. Wystarczy wysłać danej osobie link do utworzonego dokumentu Maple Learn, co jest dobrą alternatywą dla wysyłania zdjęć odręcznych obliczeń lub tłumaczenia czegoś ustnie.
  • Dzięki kompatybilności Maple Learn z bezpłatną aplikacją Maple Calculator możliwe jest robienie zdjęć problemów matematycznych zapisanych na kartce
    i szybkie przeniesienie ich bezpośrednio do Maple Learn. Pozwala to szybko wprowadzać np. skomplikowane wyrażenia, duże macierze, lub długie rozwiązania bez błędów w transkrypcji.

Maple Learn dla nauczycieli

Maple Learn jest wyjątkowym narzędziem matematycznym online, które można łatwo wykorzystać na zajęciach matematycznych.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu we współpracyz nauczycielami firma Maplesoft dysponuje zarówno technologią, jak i wiedzą, potrzebną aby zapewnić środowisko nauczania i uczenia się matematyki, jakiego jeszcze nie było.

Maple Learn zapewnia wszystkie potrzebne narzędzia do wizualizacji oraz rozwiązywania zadań w zasięgu ręki, dając jednocześnie możliwość pracy z uczniami zdalnie.

Jako nauczyciel dzięki Maple Learn możesz:

  • Łatwo tworzyć i udostępniać wykresy, obliczenia oraz aplikacje – wszystko razem w jednym dokumencie online, aby uczniowie mogli je analizować na własną rękę w ramach zadań domowych lub nauki zdalnej.
  • Dostarczać uczniom bardziej skomplikowane i interesujące przykłady. Ponieważ nie trzeba wykonywać ręcznie każdego czasochłonnego kroku rozwiązania, można analizować bardziej złożone, rzeczywiste problemy, aby zmotywować uczniów do eksplorowania możliwości jakie daje matematyka.
  • Tworzyć interaktywne wykresy za pomocą jednego kliknięcia, które pozwalają uczniom badać jak zmienia się zachowanie funkcji podczas zmieniania jej parametrów.
  • Używać jednego narzędzia do nauczania matematyki na każdym poziomie. Maple Learn obejmuje cały materiał od matematyki w szkole średniej do końca drugiego roku studiów, więc nie ma potrzeby na poszukiwanie bardziej zaawansowanych narzędzi wraz z rozwojem uczniów.

Maple Learn dla rodziców

Maple Learn może pomóc dziecku osiągać sukcesy w nauce matematyki dzięki prostemu interfejsowi i możliwości wizualizacji wielu problemów matematycznych.

Oprogramowanie dostarcza jak najwięcej informacji zwrotnych dotyczących przeprowadzanych obliczeń więc uczniowie mogą dokładnie sprawdzić swoją pracę domową lub analizować materiał z którym występują problemy ze zrozumieniem.

Maple Learn weryfikuje poszczególne kroki rozwiązań, i dzięki temu uczniowie mogą dowiedzieć się, gdzie popełnili błąd, bez pytania o pomoc rodzica.

Uczniowie mogą łatwo dzielić się swoją pracą z nauczycielem, korepetytorem lub kolegami z klasy.

Film: Wprowadzenie do Maple Learn

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, przedstawiającego pracę z aplikacją internetową Maple Learn.

Odtwórz wideo