Dodatki

Strona główna » Maplesoft » Dodatki » MaplePlayer

MaplePlayer

MaplePlayer to darmowa aplikacja umożliwiająca otwieranie i przeglądanie zawartości dokumentów utworzonych w programie Maple, bez konieczności jego posiadania. Daje to możliwość analizowania i korzystania z aplikacji stworzonych przez społeczność użytkowników programu Maple. Firma Maplesoft udostępnia wiele gotowych aplikacji, które można znaleźć na stronach Application Centerthe Teachers Resource CenterMaple Primes oraz The Möbius Project.

Maple Player korzysta z pełnej mocy obliczeniowej silnika programu Maple, dlatego też aplikacje uruchamiane w Maple Player a co z tym idzie wykonywane obliczenia, są równie wysoce wydajne jak w przypadku przeprowadzania ich w programie Maple. Maple Player nie pozwala na tworzenie nowych dokumentów programu Maple ani też na ich modyfikowanie.

Kluczowe korzysci

  • Korzystania z interaktywnych aplikacji programu Maple, wykonywania obliczeń i wizualizacji ich wyników.
  • Przeglądania każdego dokumentu utworzonego w programie Maple, niezależnie od jego źródła czy autora.
  • Posiadania dostępu do kolekcji interaktywnych aplikacji poprzez np. The Möbius Project.
  • Wykonywania dowolnych operacji, na które pozwalają interaktywne komponenty użyte w aplikacji np. wprowadzanie wyrażeń matematycznych, zmiana parametrów, odtwarzanie video.

Aplikacja Maple Player jest również dostępna na urządzenie iPad, do pobrania w App Store. Więcej informacji oraz najnowszą wersje Maple Player dostępną dla systemw Windows, Mac i Linux można znaleźć na stronie Maplesoft.